ARGE ÇALIŞMALARIMIZ

Mikro-Gen, araştırma geliştirme çalışmalarını insan sağlığının korunması ve en üst düzeye çıkarılması amacı ile ileri teknolojiye sahip laboratuvar ortamında, etkinliği ve güvenilirliği yüksek ürünler geliştirmek suretiyle yürütmektedir. İyi üretim ve iyi laboratuvar uygulama koşullarına uygun olarak ürün geliştirmeye devam ettirmektedir. 2006 yılından beri geliştirdiği kozmofarmasötik
( tedavi edici kozmetik ) ürünler Türkiye ve Dünya pazarlarında yer almaktadır. Mineral güneş filtrelerinin nano teknoloji ile koruyucu etkilerini arttıran ve günde bir kez uygulama ile güneş koruması sağlayan güneş kremlerini geliştiren Ar-Ge çalışmaları Mikro-gen laboratuvarlarında yapılmıştır. Bu çalışmalar sonucunda Enjoy Güneş Kremleri üretilmiş ve dünya pazarına verilmiştir. Bütün dünya için önemli bir tehlike oluşturan şişmanlık ve şişmanlığa bağlı hastalıklardan korunmak ve halk sağlığını daha yüksek seviyeye çıkartmak için, enerjisi azaltılmış ve termojenik etkili form içecekleri ile liften zengin, çok düşük kalorili, vitamin ve mineraller ile güçlendirilmiş fonksiyonel gıda ve içecekler, Mikro-gen Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilmiştir. Benzer şekilde özellikle okula giden çocukların konsantrasyon ve öğrenme becerilerinin artmasına fayda sağlayacak Nutrigen Çocuk Gelişim Şurupları ve Nutrigen Drink it okul içecekleri geliştirilmiştir. Ekstraksiyon patentine sahip olduğumuz Ekinezya ekstresi ile geliştirdiğimiz gargara, burun spreyi, boğaz spreyi ve sıcak Ekinezyalı içecek ile doğal ve katkı maddesi içermeyen soğuk algınlığında kullanılabilecek ürün serisinin geliştirilmesi yine Mikro-gen Ar-Ge laboratuvarlarında gerçekleştirilmiştir. Güncel çalışmalarımızı nano teknoloji kullanılarak üretilebilecek gıda ve kozmetik ürünleri ile özellikle çağımızın en büyük tehlikesi obezite  üzerine yoğunlaştırarak devam etmekteyiz.
Kalite Politikası

Kalite idaresi ve kalitenin devamlılığının sağlanması için her birim arasında koordinasyonu sağlayan ve kalitenin tüm çalışanları kapsadığına inanan bir yaklaşım ile eğitim ve insana yatırım en önemli önceliğimiz olmuştur.

İnsanların kalite oluşumundaki rolü her zaman dikkatle takip edilmiştir. Bu rollerin oluşturulmasında uluslararası standartlara uygun yaklaşım ve öncelikler göz önüne alınmakta ve uygulanmaktadır.

Kalite ölçütünün müşteri memnuniyeti değil, müşterinin kaliteyi fark etmesi olduğunu düşünerek, hem üretim hem de ürün geliştirme kalitesini arttırmak ve yenilikçiliği teşvik etmek konusunda çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz