Mikro-Gen Hakkında

Mikro-Gen İlaç Sanayi 2001 yılında kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. 2002 – 2004 yılları arasında AR-GE ağırlıklı çalışmalar ile ürünlerinin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmıştır. Türkiye’de bir ilke imza atarak AR-GE laboratuvarı için İyi Üretim Uygulamaları ( GMP ) ve iyi laboratuvar uygulamaları (GLP) konusunda Sağlık Bakanlığı akreditasyonu almıştır. İyi üretim ve iyi laboratuvar uygulamaları koşullarına uygun olarak ürün geliştirme konusunda çalışmalarını 2003 yılından bu yana devam ettirmektedir. 2006 yılında geliştirdiği kozmofarmasötik ( tedavi edici kozmetik ) ürünleri hem Türkiye hem de Dünya pazarlarına arz etmektedir. 2007 yılında hem Avrupa Topluluğu ülkelerine satış yapmak üzere Almanya’da hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan şirketleri ile satış ve pazarlama faaliyetlerine devam etmektedir. Buluş patentine sahip olduğu Acnecinamide, t-oral, Echinol, Remixin ve Sistomin gibi ürünler ile Moritus’dan İngiltere’ye kadar uzanan geniş bir coğrafyada yer almaktadır. Revigen, Nutrigen ve Nano teknoloji ile üretilen güneş kremleri Avrupa ülkelerinde ve Kuzey Amerika’da satılmaktadır. Mikro-gen 2010 yılında fonksiyonel içecek üretim hattı kurarak fonksiyonel içeceklerin üretimine başlamıştır. Mikro-gen 70’den fazla ürünü pazara arz etmektedir. Farklı gruplara ayrılan ürünleri içerisinde bitkisel ilaçlar (Sağlık Bakanlığı izinli), gıda takviyeleri, özel beslenme amaçlı gıdalar, kozmofarmasötik ürünler ve fonksiyonel içecekler ve gıdalar yer almaktadır. Geliştirdiği yenilikçi ürünler ile içecek pazarında “form içecekleri” kategorisini oluşturmuştur ve “Nutrigen drink it” markası ile çocuklar için fonksiyonel içecekler üretmektedir. Dünya Sağlık Örgütü Tarafından çok büyük bir tehlike olarak tanımlanan Çocukluk Çağı Obezitesi’ne karşı geliştirdiği Nutrigen Nutrifoods lifli fonksiyonel içecek ve gıdalar ile Dünya’da bir çığır açmıştır.

 

Kalite Politikamız

Misyon: Mikro-Gen bireylerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, insan sağlığının korunması ve en üst düzeye çıkarılması amacıyla yüksek teknoloji ile geliştirilmiş farmasötik preparatları, gıda takviyeleri ve özel beslenme amaçlı gıdaları ve tıbbi cihaz kategorisinde yer alan kayganlaştırıcı jelleri toplumun hizmetine sunmaktadır.

Vizyon: Halen pazarda ve pazara hazır ürünler ile birlikte farmasötik preperatları, gıda takviyeleri ve özel beslenme amaçlı gıdalar ve kayganlaştırıcı jel alanında hem yurtiçi hem de uluslararası pazarda gelişen, bilinen ve inanılan lider bir üretici firma olmak.

Kalite Politikası:
Faaliyet alanlarımız;
ISO 9001 kapsamında; gıda takviyeleri, kayganlaştırıcı jel, steril olmayan ağız gargarası,
ISO 22000 kapsamında; gıda takviyeleri (vitamin,mineral,bitki ekstreleri)içeren, özel beslenme amaçlı hazır gıdaların (çorba,içecek ve içecek tozu vb) üretimi, paketlenmesi ve satışını,
ISO 13485 kapsamında; kayganlaştırıcı jel tasarımı , üretimi ve satışını kapsamaktadır.

Kuruluş amacımıza uygunluğun, kalite idaresi ve kalitenin devamlılığının sağlanması için her birim arasında koordinasyonu sağlayan ve kalitenin tüm çalışanları kapsadığına inanan bir yaklaşım ile eğitim ve insana yatırım yapmak, yukarıda ki faaliyetlerimizi gerçekleştirirken insan sağlığının korunması ve en üst düzeye çıkarılması için gerekli hizmetleri sunmak, sürekli uygunluk için kalite yönetim sistemini gözden geçirmek ve gerekirse revize etmek en önemli önceliğimiz olmuştur.

İnsanların kalite oluşumundaki rolü her zaman dikkatle takip edilmiştir. Bu rollerin oluşturulmasında uluslararası standartlara uygun yaklaşımda bulunmayı, yasal ve yerel mevzuatlara ve şartlara uyumu, standartlara sürekli uygunluk için kalite yönetim sisteminin gözden geçirilmesini ve kalite yönetim sisteminin etkinliğinin sürdürülmesini sağlamayı öncelikleri göz önüne  almayı ve uygulamayı taahhüt ederiz.

Kalite ölçütünün müşteri memnuniyeti değil, müşterinin kaliteyi fark etmesi olduğunu düşünerek, hem üretim hem de ürün geliştirme kalitesini arttırmak ve yenilikçiliği teşvik etmek konusunda çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.